Czerniowce

Dzień dobry!
Jak brzmi dopełniacz słowa CzerniowceCzerniowców czy Czerniowiec?
Pozdrawiam serdecznie
Mira Perlińska
Gramatyka tego nie rozstrzyga, gdyż polskie nazwy miejscowe na -owce w dopełniaczu lm kończą się zwykle na -owiec, ale czasem na -owców. Polskojęzyczna Wikipedia ma obie formy, i to w jednym haśle, np. stare zdjęcia Czerniowiec i herb Czerniowców. Na stronach zindeksowanych przez wyszukiwarkę Google forma o zakończeniu -owiec ma przewagę.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski