Czy jest na to jakiś przykład?

Dzień dobry,
zaintrygowało mnie ostatnio sformułowanie podać przykład na. Czy jest ono w ogóle poprawne? Jasnym jest, że podajemy przykład czegoś, natomiast jakim przypadkiem rządziłoby to wyrażenie?
Pozdrawiam,
Joanna
Rządziłoby oczywiście biernikiem, por. „Przytoczę przykład na potwierdzenie swojej tezy” lub „Dobrym przykładem na to, jak można zepsuć genialną ideę, jest…”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski