Czy musi wyjść?

Mój przełożony ma zwyczaj zwracać się bezpośrednio do swoich podwładnych w trzeciej osobie np. „Czy napisał już pismo?” lub „Czy musi już wyjść?” (do kobiety). A jak do takiej formy zwracania się ustosunkowuje się język polski?
Pozdrawiam
Joanna
Podane przez Panią formy trzecioosobowe odnoszące się do osoby adresata mają charakter regionalny. Spotykane są na wschodzie Polski (i nieraz w wypowiedziach użykowników polszczyzny z tych terenów pochodzących) i tam uchodzą za bardziej uprzejme niż formy drugiej osoby. W języku ogólnym formy te traktowane są jako niestosowne.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski