Czy odmieniać?

Witam!
W informatyce jest dużo terminów angielskich. Tworząc jakąś dokumentację czy projekt, nie sposób ich ominać. Czy można obce wyrazy odmieniać przez przypadki? Stosuję nieraz takie konstrukcje: item'ów, edit'y itp. (np. „Na formatce należy umieścić dwa edit'y”). Czy takie konstrukcje są dopuszczalne?
Pozdrawiam
Mówiąc po polsku, należy odmieniać prawie wszystko, co się daje odmieniać, także itemy i edity (nb. odmiana tych wyrazów nie wymaga użycia apostrofu). Problem widzę jednak gdzie indziej: czy wymienione przez Pana wyrazy nie powinny zostać przetłumaczone na polski, a nie tylko przyswojone ortograficznie? „Na formatce należy umieścić dwa edit'y” brzmi dla mnie tak jak „Ferszlus trzeba roztrajbować” i inne przykłady polszczyzny rzemieślniczej, swego czasu parodiowanej przez Tuwima.
Mirosław Bańko, PWN