Czy reszka to awers monety?

Dzień dobry!
Interesuje mnie kwestia reszki. Według słownika dostępnego na Państwa stronie oraz USJP pod red. Dubisza reszka jest synonimem awersu, przedniej (prawej) strony monety. Wikipedyści, powołując się na źródła traktujące o numizmatyce twierdzą, że reszka to rewers, bo to „awers, jako strona oficjalna, zawiera niezmienne elementy graficzne, podczas gdy rewers dla każdego nominału może wyglądać zupełnie inaczej”. Czy więc orzeł jest po stronie awersu, a reszka rewersu? Co wynika z czego?
Warto przeczytać ciąg dalszy zacytowanego przez Pana hasła Wikipedii. Wynika z niego, że wikipedyści mają świadomości rozbieżności między fachowym a ogólnym (tzn. wspólnym dla ogółu Polaków) użyciem słów awers i rewers w odniesieniu do monet. Przykładów różnic tego rodzaju jest wiele, np. akacja, niewypał i siodło są zupełnie czym innym języku ogólnym niż – odpowiednio – w terminologii botanicznej, wojskowej i w przewodnikach turystycznych. Zazwyczaj specjaliści z różnych dziedzin bardzo się irytują, gdy spostrzegą, że jakieś słowo ma w ogólnej polszczyźnie inne znaczenie niż w odmianie specjalistycznej. Pewien student biologii napisał kiedyś list do Redakcji Słowników Języka Polskiego w PWN, protestując przeciwko definicji słownikowej przeciwstawiającej człowieka zwierzętom, ponieważ w jego pojęciu człowiek jest po prostu zwierzęciem, niczym więcej. Autorzy hasła awers i rewers w Wikipedii napisali: „Pojęcia awersu i rewersu są w języku potocznym często mylone”. W moim przekonaniu trafniej by było oddać sytuację inaczej: „Pojęcia awersu i rewersu funkcjonują w języku potocznym inaczej niż w numizmatyce”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski