Czy starość może zabić?

Czy jak ktoś umarł ze starości (czas. nieprzechodni), to czy można to zdarzenie opisać także za pomocą czasownika przechodniego z podaniem przyczyny (nieosobowy sprawca) w pozycji podmiotu, np. Starość zabiła Janka?
Czasownik zabić (kogoś) nazywa specyficzny rodzaj zadania mu śmierci – ‘pozbawić go życia w sposób nagły’; mówimy: Zabiła go lawina, Zabił go piorun itd. Używamy tego czasownika czasami też wtedy, gdy wskazujemy na taką przyczynę czyjejś śmierci, którą uważamy za zło i coś nienaturalnego, np. Zabiło go palenie, Zabiły go papierosy (mniej logicznie i bardziej potocznie), Zabił go alkohol.
Jednak nie używamy tego czasownika do opisania takiej przyczyny śmierci, którą uważamy za naturalną – nie powiemy zatem: Zabiła go starość, choć zapewne takiego zdania nie uznalibyśmy też za błędne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski