Czym jest białostoczanin?

Chciałabym się dowiedzieć, czy białostoczanin jest nazwą własną, czy pospolitą.
Bardzo upraszczając, można powiedzieć, że nazwą własną jest wyraz, który służy do wskazywania obiektu jednostkowego, niepowtarzalnego, podczas gdy nazwą pospolitą jest wyraz odnoszący się do klasy obiektów). Inaczej rzecz ujmując – nazwy własne nazywają, a nazwy pospolite znaczą. Rzeczowniki typu białostoczanin, Wielkopolanin, Polak, Europejczyk, Ziemianin nie mają charakteru jednostkowego – wskazują na przedstawicieli grupy obiektów (‘mieszkaniec Białegostoku’, ‘mieszkaniec Wielkopolski’, ‘mieszkaniec Polski’, ‘mieszkaniec Europy’, ‘mieszkaniec Ziemi’), są więc nazwami pospolitymi.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski