Czym jest bliźniak?

Szanowni Państwo,

w dziale „Nieruchomości” pewnego portalu natknąłem się na ogłoszenie o treści: Pół bliźniaka sprzedam. Bliźniaki powinny być dwa, więc co tak naprawdę jest do kupienia – cały jeden segment tzw. domu bliźniaczego czy połowa takiego segmentu (np. sam parter albo samo piętro)? Nie jestem osobiście zainteresowany transakcją, ale szukam logiki w przytoczonym sformułowaniu.

Z poważaniem Jacek

Szanowny Panie,

bliźniak (inaczej: dom bliźniaczy) to budynek składający się z dwóch samodzielnych domów połączonych wspólną ścianą. Pół bliźniaka zatem to jedno mieszkanie.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski