Daj mi książkę, proszę

Dzień dobry, Szanowni Państwo!
Chcę zapytać, czy poprawne jest mówienie w następujący sposób: Daj mi książkę, proszę.
Czy jest to błąd? Czy nie można zestawiać formy trybu rozkazującego z proszę?

Jest to nie tylko poprawne, ale nawet grzeczniejsze niż samo Daj mi książkę. Zdanie z czasownikiem w trybie rozkazującym bez „towarzystwa” proszę jest w zasadzie poleceniem. Zamieszczenie w nim proszę nadaje mu łagodniejszą wymowę – czyni z niego właśnie prośbę.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski