Davide Manuli

Jak należy odmieniać imię i nazwisko reżysera włoskiego, który nazywa się Davide Manuli. Należy powiedzieć: film Davidego Manuliego? O Davidem Manulim? Czy jakoś inaczej?
Wzorem odmiany nazwiska może być Botticelli: skoro Botticellego, to Manulego (nie Manuliego). Imienia Davide lepiej nie odmieniać, zwłaszcza jeśli występuje z odmienionym nazwiskiem.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski