Dayan

Proszę o podanie znaczenia imienia Dayan.
W dostępnych mi wiarygodnych źródłach takie imię nie występuje. Prawdopodobnie jest to forma pochodna od imienia Diana, które funkcjonuje w bardzo wielu wariantach. Jedno ze źródeł internetowych wymienia aż 34 formy tego imienia znane w języku angielskim, a w tej liczbie są np. Dayann, Dayanna, Dyann.
Dokładniejszych informacji mógłbym udzielić, gdybym wiedział, w jakim języku występuje to imię i czy jest znane jako męskie, czy żeńskie.
Imię Diana pierwotnie znaczyło ‘boska’, a jako pierwsza nosiła je rzymska bogini lasów.
I jeszcze ciekawostka: najstarsza forma tego imienia zanotowana w Polsce to Dyjanna.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski