Debata publiczna

Zgodnie z definicją debata to: 'publiczna dyskusja mająca na celu rozstrzygnięcie jakiejś ważnej kwestii, przyznanie racji jednemu ze stanowisk, dysputa, obrady' lub 'publiczna dyskusja, w której przedstawione zostają różne poglądy dotyczące zagadnień politycznych i problemów społecznych'.

Czy w takim razie wyrażenie debata publiczna można uznać za pleonazm?

Szanowny Panie,

niewątpliwie wyrażenie debata publiczna jest pleonazmem, choć wcale to nie przesądza o jego niepoprawności.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski