Dedykacja

Dzień dobry,

pisząc dedykację dla nauczyciela, powinnam zastosować Pani Imię Nazwisko czy pani Imię Nazwisko?

Użycie wielkiej litery ze względów grzecznościowych jest indywidualną sprawą piszącego. Przepisy ortograficzne pozostawiają w tym wypadku dużą swobodę piszącemu. Zwyczajowo jednak w dedykacji na egzemplarzu książki lub na innym przedmiocie, który jest ofiarowywany w dowód sympatii, szacunku itd., określenia typu pan/pani zapisuje się – jako formy grzecznościowe właśnie – od wielkiej litery.

Adam Wolański
zgłoś uwagę

Znaleziono w książkach Grupy PWN

Trwa wyszukiwanie...