Dialog kierowany do różnych bohaterów utworu

Szanowni Państwo!
Zwracam się z pytaniem: czy w dialogach, gdy mówi jeden bohater, ale do dwóch różnych osób, to powinna być to jedna wypowiedź czy dwie oddzielne. Może podam dla ułatwienia przykład, co prawda zupełnie zmyślony, ale oddający problem sytuacji:
– Idziesz ze mną – powiedział Adam, po czym zwrócił się do Basi: – A ty zostań na miejscu.
Z poważaniem
Anna
Powinna to być jedna wypowiedź z odpowiednim wtrętem narratorskim. Zawarty w pytaniu przykład zasadniczo jest poprawny. Brakuje w nim tylko informacji, do kogo kierowana była pierwsza część wypowiedzi (chyba że wynikało to z wcześniejszej partii narracyjnej), por. np.
– Idziesz ze mną – rozkazał Mariuszowi Adam, by po chwili zwrócić się do Basi: – A ty zostań na miejscu.
Adam Wolański