Dlaczego zdrabniamy?

Żargon (czy to dobry termin?) użytkowników CB radia charakteryzuje się nagminnym stosowaniem irytujących zdrobnień (misiaczki, radyjko, dróżka, autko itp.). Ciekaw jestem, skąd taka maniera akurat wśród CB radiowców i jaki jest na nią pogląd językoznawców. Czy znacie Państwo jakieś prace językoznawcze na temat tego zjawiska?
Żargon (inaczej: środowiskowa odmiana języka) użytkowników CB radia pod tym względem nie różni się wcale od zwyczajów językowych przeciętnego Polaka. O używaniu zdrobnień pisał m.in. gdański językoznawca, profesor Bogusław Kreja, który przytaczał przykłady z języka kelnerów: zupka, ziemniaczki itp., gdy kelner jest w dobrym humorze, a zupa, ziemniaki – gdy w złym. Jak widać, zdrobnienia mogą służyć wyrażaniu uczuć, mogą też pełnić funkcję impresywną, czyli wpływać na słuchacza. Zazwyczaj przy tym wpływają korzystnie, chyba że ktoś ich używa z gryzącą ironią lub z intencją deprecjacji kogoś lub czegoś.
Mirosław Bańko, PWN