Długość wysokości

Składam właśnie książkę, zbiór zadań z geometrii, w której autorka używa sformułowania długość wysokości, np. „wzór na objętość prostopadłościanu to iloczyn jego pola podstawy i długości wysokości”. Czy to sformułowanie jest poprawne? Jeżeli mamy trzy wymiary: długość, szerokość i wysokość, to czy łączenie ich ma sens? Idąc tym tropem musielibyśmy mówić również długość szerokości i długość długości. Autorka bardzo upiera się przy tym sformułowaniu.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani,

wyrażenie długość wysokości funkcjonuje w matematyce (ściślej: w geometrii) jako termin, dlatego nie należy go „poprawiać”.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski