Do kobiety – w rodzaju żeńskim

Dzień dobry, nurtuje mnie jedno pytanie. Mianowicie mój chłopak opowiadając mi historię i najczęściej stosując porównanie w zadaniu, zwraca się do mnie w formie męskiej, np. „Byłem tam dzisiaj i było śmiesznie, to tak jakbyś BYŁ na jakimś kabarecie”. Zwracałam mu na to uwagę, jednak on twierdzi, że to jest poprawne ponieważ zwraca się do mnie jako człowieka, zatem może stosować rodzaj męski. Takiej formy używa do każdej kobiety. Czy jest to dopuszczalne?

Pozdrawiam

Aleksandra

Zachęcam do wywierania silniejszego nacisku na chłopaka. Kobieta to człowiek, jak wiadomo, ale wiadomo też, że rodzaj żeński został stworzony po to, żeby jednak jej żeńskość podkreślać.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski