Do siego roku!

Chciałabym jeszcze zapytać o ten Dosi rok. Słownik wyrazów kłopotliwych zaleca dosiego roku, Słownik ortograficznydo siego roku. Kiedyś spotkałam się z wyjaśnieniem, że właśnie ta druga forma jest poprawna, ponieważ nie chodzi tutaj o żadną Dosię (od Doroty). Będę wdzięczna za dodatkowe wyjaśnienia.
Ewa Koniecpolska
Słownik wyrazów kłopotliwych – w każdym razie ten, który ukazał się nakładem PWN, a następnie Świata Książki – wcale nie zaleca pisowni Dosiego roku!, wręcz przeciwnie – wyjaśnia, dlaczego do siego powinniśmy pisać rozdzielnie. Jest tam przytoczona anegdota o Dosi (Dorocie) i są inne informacje, np. o tym, że Do siego roku! miało kiedyś inne znaczenie niż obecnie.
Mirosław Bańko, PWN