Doba hotelowa

Dzień dobry,

Powiedzieć, zatrzymałem się na tydzień w hotelu, oznacza 7 dób hotelowych, czy 24 h zwykłych? 7 dób hotelowych to tydzień hotelowy? Mówimy tydzień, a liczymy 7 dób hotelowych, dlaczego i jak to rozumieć?

Pozdrawiam

Doba hotelowa jest czymś innym niż doba. Doba (zwykła) to 24 godziny, a doba hotelowa to okres od momentu, w którym gość może zamieszkać w pokoju (na ogół jest to godzina 12.00), do momentu, w którym musi opuścić pokój (na ogół jest to godzina 10.00).

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski