Dobrych kilka lat

Szanowna Poradnio PWN,
od jakiegoś czasu męczy mnie pewna reklama radiowa, w której pojawia się sformułowanie ubyło mi dobre kilka lat. Czy nie powinno być ubyło mi dobrych kilka lat?

Z góry dziękuję za odpowiedź i łączę pozdrowienia,
Czytelniczka
Szanowna Pani,
Pani przypuszczenia są słuszne. Zaimek liczebny kilka wymaga konstrukcji dopełniaczowej, a zatem towarzyszące mu określenia powinny występować w drugim przypadku. Powiemy więc: Ubyło mi dobrych kilka lat.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski