Dokument edytowalny

Szanowni Państwo,

w korespondencji między urzędami często prosi się o przesłanie danego pisma w postaci elektronicznej, umożliwiającej skopiowanie zawartych w nim danych. Czy poprawniej jest prosić wówczas o przesłanie „wersji edytowalnej”, „formy edytowalnej” takiego pisma, a może jeszcze inaczej?

Zarówno określenie dokument w formie edytowalnej, jak i dokument w wersji edytowalnej są poprawne. Błędem nie będzie również prośba o dokument/ plik edytowalny (por. edytowalny ‘dający się edytować’).

Adam Wolański