Dominique

Szanowni Państwo,
jak – zachowując oryginalną pisownię – zapisać poprawnie francuskie imię Dominique w narzędniku l.p.? Z Dominique'em?
W naszej wymowie dojdzie do oboczności przed końcówką; imię to wymówimy [domińik'em], co należałoby zapisać, polszcząc zakończenie: Dominikiem, np. z Dominikiem de Villepin (lub de Villepinem).
Jeśli jednak zachowanie formy oryginalnej jest tak ważne, pozostaje zapis zaproponowany w pytaniu. Trzeba jednak mieć świadomość, że grozi za to krytyka ze strony purystów ortograficznych.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski