Dopełnienie

Szanowni Państwo, mam wątpliwości co do funkcji wyrażenia przyimkowego "od wnuczki" w zdania: "Babcia otrzymała dziś od wnuczki Kasi trzy czerwone róże.

Czy jest to dopełnienie (od kogo lub od czego), czy raczej okolicznik (skąd). Z góry dziękuję za odpowiedź.

A. Nowak

Rzeczownik wnuczka pełni w przywołanym w pytaniu wypowiedzeniu funkcję dopełnienia dalszego. Czasownik otrzymać jest zgodnie z kryterium semantycznym trójargumentowy: [ktoś/coś] + otrzymał + [co] + [od kogo/czego].

Adam Wolański