Dotychczasowy

Jak rozumieć pismo spółki datowane na styczeń 2018 r. w którym spółka informuje, że: z datą 25 października 2017 r. nastąpiła zmiana dotychczasowej nazwy spółki?
Czy można pismo interpretować w ten sposób, że dotychczasowa, inaczej mówiąc teraźniejsza nazwa spółki jest nieaktualna, bo została zmieniona 25 października 2017 r.?

Pozdrawiam
Dotychczasowa nazwa spółki to ‘nazwa, która obowiązywała do teraz, do chwili obecnej’. Jako że pismo było datowane na styczeń 2018 roku, a zmiana nazwy nastąpiła 3 miesiące wcześniej, należało napisać: Z dniem 25 października 2017 r. została zmieniona nazwa spółki – z ABC na XYZ. Sformułowanie dotychczasowa nazwa spółki wskazuje na nazwę, która była używana do momentu pisania listu, czyli do wskazanego w dacie pisma dnia stycznia 2018 r. Pismo jest więc nielogiczne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski