Dowód małżeńskiej miłości

Szanowni Państwo,
Sprzeczam się z małżonką, która ma mi za złe jedno stwierdzenie. Poprosiła mnie, abym odwiózł ją do dentysty, na co ja stwierdziłem, iż nie ma problemu i wyświadczę jej tę przysługę.
Jej zdaniem w rodzinie troszczymy się o siebie, a nie wyświadczamy sobie przysługi.
Moim zdaniem przysługa bezinteresowna może zostać okazana z miłości i jest to stwierdzenie adekwatne.
Wszystko skończyło się dobrze, acz z ciekawości pytamy, jakie jest Państwa zdanie.

Z wyrazami szacunku
Szymon
Szanowny Panie,
wyświadczenie przysługi może być przejawem troski o bliską osobę, całkowicie się więc z Panem solidaryzuję. Gdyby powiedział Pan, że będzie Pan świadczył żonie jakąś usługę (np. przewozową), to mogłaby się poczuć potraktowana oficjalnie. Wyświadczanie przysługi jednak nie ma takiego wydźwięku.

Z pozdrowieniami, dla Małżonki i dla Pana
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski