Druga dekada XXI wieku

Szanowni Państwo,
bardzo proszę o pomoc w określeniu przedziału czasowego po roku 2000. Mianowicie czym zamienić: w drugiej połowie lat 2010.? Lata 2010. brzmią dziwacznie, czy to poprawne? Wiadomo, że są lata 90., ale nigdy nie spotkałam się z takim określeniem po roku 2000. A może lepiej: w środku drugiej dekady XXI w.?
Nie istnieją nazwy dwóch pierwszych dziesięcioleci (każdego wieku), które byłyby analogiczne do wyrażeń lata dwudzieste, lata pięćdziesiąte itd. Mówimy więc: pierwsza dekada / pierwsze dziesięciolecie, druga dekada / drugie dziesięciolecie.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski