Drzwiczki

Czy słowo drzwiczki czyli ‘małe drzwi’ jest poprawnym słowem i czy mogę użyć tego wyrazu przy takim zdaniu: W drzwiczce lewej nie ma otworów?
Z góry dziękuje za pomoc!
Na pierwszą część pytania odpowiedź brzmi: tak, na drugą: nie.
Zdrobnieniem rzeczownika drzwi istotnie jest wyraz drzwiczki, ale – podobnie jak drzwi – nie ma on liczby pojedynczej, a zatem formy: drzwiczka i (w) drzwiczce nie istnieją. Poprawnie: W drzwiczkach lewych nie ma otworów (a jeszcze lepiej: W lewych drzwiczkach…, gdyż szyk: „rzeczownik + przymiotnik” zarezerwowany jest tylko dla terminów specjalistycznych).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski