Durnaś!

Dzień Dobry!
W jednym z podręczników natknąłem się na przyrostek ś w przymiotnikach, który tworzy z nich czasowniki, np. durnadurnaś. Moje pytanie brzmi następująco: czy ten przyrostek może być stosowany w przykładzie, który podałem.
Dziękuję.
Może być i durnaś, i durnyś, a także np. durneście i durniście. Można też w pierwszej osobie: durnam albo durnym, durneśmy i durniśmy. Zawsze w łącznej pisowni, także po innych wyrazach, np. Aleście durni!
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski