Duża różnica wieku małżonków

Mam pytanie: Czy jest w języku polskim wyraz, oznaczający zawarcie małżeństwa między dziewczyną i mężczyzną, mających dużą różnicę lat/wieku? (ponad 20 lat, nawet ponad 30 lat)

Coś jak mezalians – małżeństwo z osobą o innym (niższym) wykształceniu, stopniu zamożności, czy wykonującą mniej prestiżowy zawód.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Z poważaniem

 Władek Krzok

Szanowny Panie,

nie udało mi się znaleźć wyrazu o znaczeniu, które Pan przywołał. Może niezawodni Użytkownicy poradni coś podpowiedzą?

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski