Dwa lata starszy

Dzień dobry,

Przepraszam za wcześniejszy błąd. Czy istnieje w języku polskim określanie czasu rocznikowo, mówiąc 2 lata starszy myślę o liczbie roczników, nie tylko 24 miesiące, dwa lata temu w znaczeniu rocznikowym? Czy może tak być, a sytuacja definiuje o jakie znaczenie chodzi?

Życzę zdrowia.

Na ogół odnosi się to do 24 miesięcy, choć niektórzy używają w odniesieniu do lat kalendarzowych.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski