Dwór w Skrzynkach

Mam mały problem ze zredagowaniem zaproszenia ślubnego, a mianowicie wybrania poprawnej formy. Dotyczy to następującego sformułowania: „Mamy zaszczyt zaprosić na przyjęcie weselne, które odbędzie się…” (i tu pojawia się problem):
…na Dworze w Skrzynkach?
…we Dworze w Skrzynkach?
…na skrzyneckim Dworku?
…w skrzyneckim Dworku?
Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Z poważaniem
Rafał Fiksek
Aby rzeczowo odpowiedzieć na pytanie, mamy zbyt mało informacji na temat charakteru obiektu nazwanego Dwór lub Dworek. Spróbujmy jednak uogólnić.
Jeżeli Dwór (Dworek) jest nazwą restauracji, kawiarni, hotelu, zajazdu itp., należy użyć formy w Dworze (w Dworku) lub w „Dworze” (w „Dworku”). Jeżeli zaś – co wydaje się mniej prawdopodobne – jest to nazwa nieoficjalna, nie figurująca na szyldzie obiektu, czyli używana zwyczajowo, wówczas wskazane jest zastosowanie małej litery.
Nazwa miejscowości na zaproszeniu ślubnym na ogół podawana jest w formie odpowiedniego przypadka, a więc w Skrzynkach, nie w formie przymiotnika w skrzyneckim (ta ostatnia forma nadaje się do tekstów mniej oficjalnych niż zaproszenie).
Rozumiem, że rażące stylistycznie może się wydawać powtórzenie przyimka: w Dworze w Skrzynkach. Wyjściem z sytuacji jest zastosowanie przed członem Dwór nazwy ogólnej obiektu, co oddali od siebie przyimki: w restauracji Dwór w Skrzynkach.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski