Dworzec Główny?

Zdravo!
Drodzy Państwo, czy poprawny jest zapis Dworzec Główny, czy też dworzec główny? Rozumiem, że nazwę stacji np. Szczecin Główny, piszemy wielkimi literami, lecz gdy w tekście pojawia się mowa o dworcu po prostu, to jak taki zapis powinien wyglądać?
Dziękuję za odpowiedź
Slava!
Michał-Siristru
Może być Dworzec Główny (jeden o takiej właśnie nazwie) albo dworzec główny (jeden z wielu głównych dworców, jakie są w różnych miastach). W razie wątpliwości lepiej użyć małych liter.
Mirosław Bańko, PWN