Dwudniowe szkolenie

Określenie czasu dwudniowy oznacza trwający dwa dni, czy można to określenie rozumieć w odniesieniu do dat, w przypadku szkolenia dwudniowego jeżeli nie trwa ono ciągle przez dwie doby? Natomiast jest to sprzeczne z definicją słownikową?

Szkolenie dwudniowe to szkolenie obejmujące dwa dni rozumiane jako dzień roboczy (dzień dydaktyczny), a nie dwie doby (czyli dwa okresy dwudziestoczterogodzinne).

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski