Dyssatysfakcja

Czy słowo dyssatysfakcja jest poprawne? Słowo to zostało znalezione w nfjp.pl w fotocytacie  i jest czasem używane na różnych stronach internetowych.

Dyssatysfakcja to termin specjalistyczny (poprawnie zbudowany – dys- to brak czegoś, odwrotność czegoś) oznaczający brak satysfakcji (np. z zakupu). Jako taki jest akceptowany w naukach, w których się go używa (ekonomia, socjologia, psychologia itd.), a zatem w tekstach należących do tych dziedzin nie budzi wątpliwości. W języku ogólnym może się wydawać niezrozumiały i zapewne niepotrzebny.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski