Dyssocjalny

Witam,

ostatnio dość często spotykam się ze słowem dyssocjalny w kontekście pojęcia osobowość dyssocjalna. Słyszałem to słowo wypowiadane przez jedno "s" i tak samo zapisane w artykułach prasowych, lecz wydaje mi się, że z uwagi na jego znaczenie powinniśmy używać formy z dwoma "s". Jaka jest poprawna pisownia i wymowa tego słowa?

Szanowny Panie,

poprawna forma (w zapisie i w wymowie) to dyssocjalny. Występujący tu przedrostek ma postać dys- (wskazuje on na odwrotność, rozłączenie). Jak udało mi się sprawdzić, w tekstach ma dyssocjalny przewagę nad dysocjalnym.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski