Dzieciaki czy dzieciaków?

Czy biernik liczby mnogiej słowa dzieciak jest zależny od znaczenia tego słowa? Intuicyjnie formę dzieciaki rozumiem jako ‘dzieci’, a dzieciaków jako ‘dorosłych ludzi postępujących dziecinnie, nierozsądnie’. Jednak w słownikach albo forma dzieciaków nie występuje, albo jest jedynie oznaczona jako rzadka. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Forma niemęskoosobowa: dzieciaki (Jestem zła na te dzieciaki) jest właściwa dla obu znaczeń tego rzeczownika – używamy jej zarówno wtedy, gdy mówimy o dzieciach, jak i w odniesieniu do osób dorosłych postępujących nierozsądnie. W tym drugim znaczeniu możliwa jest jednak też forma męskoosobowa: dzieciaków (Jestem zła na tych dzieciaków), z czego zdają sprawę np. Wielki słownik języka polskiego pod red. P. Żmigrodzkiego (https://wsjp.pl/haslo/podglad/15408/dzieciak/2145870/dorosly) i Słownik gramatyczny języka polskiego pod red. Z. Saloniego i in. (http://sgjp.pl/leksemy/#1497/dzieciak).

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski