Dzielenie adresów internetowych na końcu wiersza

Szanowni Państwo,
w swojej pracy licencjackiej podaję wiele internetowych źródeł. Jak odpowiednio „łamać” adres URL, aby mieścił się on na stronie i nie tworzyły się „dziury” w tekście?

Z poważaniem
Magdalena Narojczyk
Podział długiego adresu internetowego na końcu wiersza powinien nastąpić przed wchodzącą w skład URL kropką lub dywizem (łącznikiem). Służy to uniknięciu niejednoznaczności, czy kropka kończy zdanie albo też czy dywiz jest zwykłym znakiem podziału wyrazu. W wypadku innych znaków typograficznych – takich jak ukośnik (/), podkreślnik (_), znak procent (%), znak plus (+), znak równości (=) itd. – podział może nastąpić przed takim znakiem lub po nim.
Adam Wolański