Dzielenie tytułu z myślnikiem między wiersze

Szanowna Redakcjo,

w jaki sposób tytuły z myślnikiem do następnego wiersza? Czy myślnik powinien zostać w poprzednim wierszu czy zostać przeniesiony do następnego? Czy tytuły obejmuje zasada, na którą powołuje się A. Wolański: https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Myslnik-na-koncu-wiersza;18858.html?

Z wyrazami szacunku

Z.

Szanowna Pani,

jeśli dzielenie tytułu, śródtytułu, nagłówka itp. przypada na myślnik, to znak ten zostawiamy na końcu wiersza, por. np.

Język i komunikacja –

perspektywa lingwistyczna i logopedyczna

Obowiązuje tu ta sama zasada, co w wypadku tekstu ciągłego. Chodzi mianowicie o to, by czytelnik – nim jeszcze przeniesie wzrok do następnego wiersza – wiedział, że pojawia się znak, który wpływa na odczytanie (interpretację, zrozumienie itp.) określonej części wypowiedzenia. Myślnik umieszczany jest bowiem często przed członem tytułu, który w sposób szczegółowy ujmuje to, co wcześniej zostało zarysowane w sposób ogólny. Może również poprzedzać element nieoczekiwany, zaskakujący czytelnika. W końcu także oznacza pauzę retoryczną, która podczas głośnego czytania wymaga zawieszenia głosu.

Łączę pozdrowienia

Adam Wolański