Dziwna konstrukcja z datą

Witam,
nie znalazłem w internecie odpowiedzi na pytanie więc piszę tutaj. Czy zdanie Mapa została zatwierdzona daty 20.05.2012 jest poprawne? Chodzi mi o użycie słowa daty właśnie w takim celu.
Przyznam, że pierwszy raz widzę taką konstrukcję. Nie jest ona ani logiczna, ani poprawna. Poprawnie mówimy: Mapa została zatwierdzona w dniu 20.05.2012 r. / … dnia 20.05.2012 r. (pierwsze wyrażenie: w dniu jest bardzo nacechowane oficjalnością i u niektórych budzi wątpliwości normatywne).
Prawnicy posługują się konstrukcją coś wydarzyło się w dacie 20.05.2013 r. (która w języku ogólnym nie jest akceptowalna) – być może to do niej nawiązuje wyrażenie, o które Pan pyta.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski