Dziwny start

Szanowni Państwo,
ostatnio w jednym z artykułów przeczytałam takie zdanie: Jednak te dość proste techniki nie mają startu do tego, w co można zaopatrzyć się teraz. Czy sformułowanie nie mają startu jest poprawne? Czy nie powinno być raczej zastąpione zwrotem nie mają szans? Można nie mieć dobrego/złego startu lub mieć dobry/zły start (w znaczeniu ‘początek’). Nie można chyba nie mieć startu w ogóle?

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Paulina
Zgadzam się z Panią całkowicie i dodam, że dobry / zły start mogą mieć ludzie, a nie zjawiska abstrakcyjne, jakim są techniki. Całe przywołane zdanie sprawia wrażenie nieudolnie przełożonego z obcego języka.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski