Eczmiadzyn

Bardzo proszę o podanie wzoru odmiany nazwy Eczmiadzyn (miasto w Armenii) – I czy IV forma deklinacji (m), a więc tak jak Radzyń (Radzynia, w Radzyniu), czy też Krotoszyn (Krotoszyna, w Krotoszynie)?
Niecierpliwie oczekuję odpowiedzi
Zofia P.
Eczmiadzyn to nazwa o temacie zakończonym na spółgłoskę twardą, w związku z tym odmienia się analogicznie do Krotoszyn, tzn.: do Eczmiadzyna, ku Eczmiadzynowi, za Eczmiadzynem, w Eczmiadzynie.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski