Emigracja a imigracja

Czy można napisać emigracja do Ameryki? Skoro Ameryka jest celem, to nie powinno się raczej pisać imigracja do Ameryki?
Użycie słów emigracja i imigracja zależy od perspektywy mówiącego. Jeśli sytuujemy swą wypowiedź w kontekście związanym z opuszczaniem ojczyzny, to mówimy o emigracji. Gdy zaś kontekstem wypowiedzi jest osiedlenie się w nowym miejscu, to mówimy o imigracji.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski