Emitent

Dzień dobry, chciałabym zapytać się, czy słowo emitent w kontekście emisji gazów cieplarnianych (np. Elektrownia Bełchatów jest największym emitentem CO2 w Europie) jest poprawne, gdyż w słownikach do tej pory spotkałam się jedynie z definicją jako instytucja emitująca akcje na giełdę.

Pozdrawiam
Wielki słownik języka polskiego pod red. P. Żmigrodzkiego (www.wsjp.pl) notuje interesujące Panią znaczenie (‘przedsiębiorstwo, które wypuszcza do środowiska naturalnego szkodliwe substancje’). Dodam, że Wielki słownik języka polskiego ze słownikiem wyrazów bliskoznacznych PWN rejestruje pod tym znaczeniem wyraz emitor.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski