Entourage

Dzień dobry,
Piszę do Państwa w sprawie zakresu znaczenia francuskiego słowa entourage. Znam podstawowe znaczenie tego słowa, ale jakiś czas temu spotkałem się także – jak dobrze pamiętam – w jednym z filmów z użyciem tego słowa w kontekście stylizacji ubrania nietuzinkowej ekscentrycznej osoby.
Czy znaczenie tego słowa może być użyte zatem także w kontekście ubioru?

z poważaniem
Dawid Szelag
Szanowny Panie,
zapożyczony rzeczownik entourage ma w polszczyźnie dwa znaczenia: 1) ‘najbliższe otoczenie, wraz ze wszystkim, co się w nim znajduje, oraz towarzyszące zdarzenia i fakty, jako całokształt mające wpływ na obraz lub odbiór czegoś’, 2) ‘otoczenie – ludzie, z którymi ktoś często przebywa lub pracuje’ (obie definicje z: Wielki słownik języka polskiego pod red. P. Żmigrodzkiego, www.wsjp.pl). Znaczenie, o które Pan pyta – ‘ekscentryczny sposób ubierania się’ – nie jest skodyfikowane.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski