Enya

Nurtuje mnie pytanie, jak odmienić słowo Enya. Czy przez analogię do słowa szyja, czy Goya, czy inaczej? Byłabym wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.
Z pytania wnioskuję, że chodzi nie tylko o odmianę, ale też o zapis odmienionych wyrazów. Podobny problem pojawił się już kilka razy w naszej poradni, omawiałem go najpierw w poradzie na temat imienia Safiya, później ujawniła się trudność z pewną turecką nazwą geograficzną, następnie z hebrajską, a potem z nazwą Tamiya.
Pseudonim Enya jest pod względem formy podobny do podanych nazw, ale też się od nich różni, bo przed znakiem y występuje spółgłoska, a w związku z tym niewątpliwie należy odmieniać i pisać: DCMs. Enyi, B. Enyę, N. Enyą, W. Enyu!
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski