Eurazja i wyrazy pokrewne

Szanowni Państwo,
spotkałam się z opinią, że euroazjatyzm jest formą niepoprawną. Prawidłowa forma brzmi ponoć eurazjatyzm. Próba rozwiązania zagadki przysporzyła mi tylko większych kłopotów (całe szczęście tylko językowych). Czasami można spotkać się również z formami eurazjanizm oraz euroazjanizm. Która z form jest poprawna?
Z wyrazami szacunku,
Agata Maćkowiak
Piszemy Eurazja – nie Euroazja – ponieważ tak słowo to jest pisane w językach, z których zostało zapożyczone, por. franc. Eurasie i niem. Eurasien. Analogicznie eurazjatycki (tak w słownikach) i myślę, że z tego samego powodu bez -o- obywają się pozostałe wyrazy przez Panią przytoczone.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski