Europa Środkowo-Wschodnia

Muszę przyznać,że odnośnie zapisu Europa Środkowo-wschodnia padłam ofiarą hasła środkowowschodni podanego w słowniku ortograficznym (PWN 2000). Brak odniesienia zarówno w rozwinięciu hasła, jak i w części teoretycznej słownika do zapisu Europa Środkowo-wschodnia, sugerował bowiem, że nie ma od pisowni podanej w słowniku wyjątku. Moje wątpliwości budzi natomiast fakt, że w odpowiedzi Poradni Językowej zapisano małą literą ostatni człon tego terminu, czyli wschodnia. Chciałabym się upewnić, która forma zapisu jest prawidłowa: Europa Środkowo-wschodnia czy Europa Środkowo-Wschodnia.
Katarzyna Kościewicz
Wielki słownik ortograficzny PWN, który za kilka dni będzie dostępny w księgarniach, ma już dwa hasła: „środkowowschodni (dotyczący Środkowego Wschodu)” i „środkowo-wschodni (środkowy i wschodni): Europa Środkowo-Wschodnia”. Jeśli w odpowiedzi Poradni ostatni przykład został zapisany inaczej, to znaczy, że odpowiedź powinniśmy w tym miejscu poprawić. Dziękuję za uwagę.
Mirosław Bańko