Europunkty

Proszę o informację, która z planowanych do użycia nazw własnych: Europunkty, Euro punkty jest poprawniejsza językowo.
Dziękuję i pozdrawiam
Europunkty. Zapisu rozdzielnego nie uznałbym za mniej poprawny, ale za błędny. Poza tym nie rozumiem, dlaczego nazwa Europunkty, brzmiąca tak, jakby miała ponadjednostkowy desygnat, miałaby się zaliczać do nazw własnych. Czy naprawdę powinna być pisana wielką literą?
Mirosław Bańko, PWN