EwP

Witam,
mam pytanie o to, jak należy pisać skrót oznaczający ewidencyjny numer partii politycznej: Ewp, EWP, EwP?
Dziękuję za odpowiedź
W dokumentach prawnych, również w tych, które publikuje Państwowa Komisja Wyborcza, używa się formy EwP (choć odpowiedni rejestr nazywany jest ewidencją partii politycznych, co uzasadniałoby skrót EPP). A skoro skrót EwP utrwalił się w odpowiednich tekstach, niech tak zostanie.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski