Fajni dziadkowie

Dzień dobry, zwracam się z prośbą o rozwianie moich wątpliwości. Dotyczą one następującego zdania: „Jak być fajną babcią i dziadkiem?”. Czy przymiotnik „fajny” należy stosownie odmienić również przed słowem „dziadek”, czy też można go odmienić tylko przed słowem „babcia”, jak w powyższym przykładzie i będzie to wystarczające? Z góry dziękuję:)

Jako że dziadek nie jest tego samego rodzaju co babcia, powinniśmy powiedzieć: Jak być fajną babcią i fajnym dziadkiem.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski